تبلیغات
ا انجمن علمی مهندسین كشاورزی دانشگاه ایلام - جوجه ها می توانند تا 3 بشمارند
انجمن علمی مهندسین كشاورزی دانشگاه ایلام
Animal science of ilam
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 آذر 1388 توسط دبیر روابط عمومی انجمن | نظرات ()
مطالعات جدید نشان می دهد که جوجه های 3 الی 4 روزه می توانند تا عدد 3 را تشخیص داده و میان اعداد 2 و 3 تفاوت قائل شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان دریافتند جانورن مختلف در سنین کم توانایی تمیز دادن میان عدد 2 و3 را دارند.
دانشمندان دانشگاه تی رنتو در ایتالیا بر این باورند که این توانایی به نظر ذاتی بوده و در جوجه هایی که تنها 3 الی 4 روز از تولد آنها می گذرد نیز مشاهده می شود.
به گفته دانشمندان توانایی شمارش در این جانداران بسیار شگفت انگیز است.

به منظور اثبات این توانایی آزمایشهای شکل داده شد که طی آن تعدادی توپ در دسته های 2 تایی و 3 تایی در معرض دید جوجه ها قرار گرفت.
در یکی از آزمایشها جوجه ها حرکت در برابر گروه های 3 تایی از توپها را نسبت به گروه های 2 تایی ترجیح دادند. زمانی که یکی از توپها توسط صفحه ای پوشانده شد و در مقابل توپی در برابر چشم جوجه ها از گروهی 3 تایی به گروهی 2 تایی انتقال داده شد، جوجه ها همچنان توانایی تعیین گروهی را که 3 توپ در آن قرار گرفته بود را داشتند.

نتیجه این آزمایشها نشان می دهد که حتی در صورت نبود آموزشی خاص، جوجه ها به صورت خود به خودی میان 2 و 3 تفاوت قائل می شوند و در هر دو حالت آزمایش گروه بزرگتر را ترجیح می دهند. بر اساس گزاش تلگراف، در این تحقیقات همچنین اشاره شده است که مطالعات پیشین نشان می دهد نوزاد انسان توانایی شناسایی حجم گروه ها را در صورتی که تعداد محتویات آن از 3 بیشتر باشد از دست می دهد.
>
درباره وبلاگ

این وبلاك اماده تبادل لینك با سایت های علمی میباشد در صورت تمایل ابتدا ما را لینك كرده سبس به ما اطلاع دهید تا شما را لینك كنیم
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
جستجو
آخرین مطالب
آرشیو
موضوعات
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
نظر سنجی
سایت انجمن را چگونه میبینید؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :